Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі у 2024 році облаштували 13 безпечних гнізд для лелек
Попри війну та постійні руйнування електромереж, ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує виконувати свої зобов’язання щодо захисту біорізноманіття в рамках Глобального договору ООН. Протягом 2024 року енергетики компанії встановили 13 захисних платформ для гнізд лелек у Дніпропетровській області.

Захист гнізд лелек відбувається в межах еколого-просвітницької ініціативи #Лелеченьки, спрямованої на збереження популяції білого лелеки в Україні. Ця ініціатива відповідає принципам ESG і підтримує Ціль сталого розвитку Глобального договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі».
Роботи в Дніпропетровській області проводилися ранньою весною та в осінньо-зимовий період, коли лелеки вирушили на зимівлю до теплих країв. Цьогоріч енергетикам вдалося перенести на безпечні платформи навіть на 3 гнізда більше, ніж планувалося. Це стало можливим завдяки активному залученню місцевих мешканців, які попереджають про аварійні гнізда у своїх громадах. Останню конструкцію наприкінці минулого року встановили у Павлоградському районі.
Попри виклики воєнного часу, ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує працювати за принципами сталого розвитку. Ми дбаємо не лише про стабільне електропостачання, а й про збереження природи. У 2024 році наші енергетики встановили 13 безпечних платформ для гнізд лелек – це більше, ніж планували, адже отримали додаткові звернення від мешканців. Таке рішення не тільки захищає птахів, а й робить електромережі надійнішими для десятків тисяч родин області
зазначив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

З 2013 року енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі вже укріпили 229 гнізд лелек на електроопорах, що дозволило понад 20 тисячам пташенят безпечно стати на крило.
Крім встановлення гнізд, енергетики Дніпропетровщини взяли участь у міжнародному проєкті польського орнітологічного товариства Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne з кільцювання пташенят. У 2024 році у Царичанській громаді було окільцьовано 74 пташенят. Це допомагає вченим відстежувати вплив зовнішніх факторів, зокрема війни, на популяцію лелек та створювати міжнародну базу даних для подальших досліджень і збереження виду.
У 2025 році ДТЕК Дніпровські електромережі планує продовжити роботи з встановлення безпечних платформ для лелек. Енергетики прагнуть не лише забезпечити надійність електропостачання, а й зробити внесок у збереження екосистем України.